Про проект

Всеукраїнська електронна бібліотека – ресурс, на якому ви зможете ознайомитися із україномовною літературою різних всеможливих напрямків і стилів. В суспільстві точиться багато розмов про користь та шкоду інтернету, різних його можливостях. Однак сторона електронних бібліотек без сумніву залишає в соціумі позитивні відгуки. Обговорювати ці сторони можна довго, однак ви замітите, що повноцінних таких бібліотек в Україні практично немає, а ті що є напрямлені на художню літературу, залишаючи далеко в стороні навчальну і наукову літературу. Ми ж , Ротаракт клуб Ужгород, прикладаємо всі зусилля для того, щоб цю ситуацію змінити і виправити на краще. Ми хочемо, щоб українська книга розвивалася і була популярною в наш час. Однак читач дуже часто до неї не має доступу, особливо у провінційних містечках, де публічні бібліотеки, не побоюсь цього слова, в агонії, а класних і якісних книжкових магазинів просто немає. Часткова така ситуація не є рідкістю і для великих міст. Наші студенти вимушені навчатися за іноземною літературою, дуже часто навіть не підозрюючи, що є не гірші видання українською. Однак вони видаються у обмежених тиражах і в рамках ВУЗу, в якому видані. Результат – банальне незнання та “закритість” такого напряму літератури робить для нас велику кількість незручностей.
Тому проект “Всеукраїнська електронна бібліотека” створений для популяризації, ознайомлення та поширення української друкованої думки, що б це не було – навчальна, наукова, художня, критична, науково-популярна література, що дасть можливість студентам краще володіти інформацією, викладачам бути в курсі наукового прогресу, простому читачу – якісний український переклад або твір української літератури.
Для цього ми організовуємо робочу групу, яка буде займатися розвитком бібліотеки – пошуком літератури, її скануванням та поданням у формі для ознайомлення на сайті.
Тому ми можемо коротко підсумувати наступне:
Причини:
- Важкодоступність української книги в Україні;
- Недоступність її в інтернеті;
- Поганий стан публічних та університетських бібліотек;
Очікувані результати:  - Популяризація навчальної та наукової літератури укрїнською;
- Надання можливості самовдосконалення всім цього бажаючим;
- Інтеграція української освіти у болонський процес.
Що ж, коротко та стисло викладені основи діяльності бібліотеки. В багатьох виникає питання з приводу збереження авторського права. Сайт НІ В ЯКОМУ разі не посягає на інтелектуальну власність авторів книг та матеріалів, розміщених на сайті. Навпаки, він сприяє популяризації поміж цільовою аудиторією Вашої книги, зацікавлює в ній потенційного покупця, бо, як відомо, ніщо не замінить друкованого варіанту. Звичайно, якщо ви вважаєте, що якийсь матеріал на сайті порушує ваші авторські права, то ви можете повідомити про це адміністрацію сайту і вашу скаргу буде розглянуто за процедурою (пред'являння документа, який засвідчує особу-власника авторських прав і т.д.). Однак ми закликаємо всіх авторів поставитися із розумінням до цих питаннь та не заперечувати можливості ознайомлення із його творами широкому загалу.

Якщо вас зацікавив наш проект, то ви можете долучитися до нас. Можливо у Вас є якісь корисні навчальні матеріали, книги, твори, якими б ви хотіли поділитися і цим самим посприяти розвитку бібліотеки та української книги. Можливо, Ви б хотіли б збагатити український інтернет сканованою книгою, ми раді будемо Вас бачити у нашій команді сайту!Зробимо разом українську книгу популярною та потрібною!
Для ознайомлення із Ротаракт-клубом "Ужгород"  та нашими проектами: rotaract.org.ua