Богоміл Райнов

Обгортка: 
Богоміл Райнов (19 червня 1919, Софія — 8 червня 2007, Софія) - богларський поет, письменник, мистецтвознавець.  У 1941 вийшла перша книжка віршів автора. Учився на філософському факультеті Софійського університету. З 1953 по 1960 - болгарський атташе у Франції по культурі.   Бібліографія Серія три зустрічі з інспектором           Інспектор і ніч, 1964           Людина повертається із минулого, 1966           Бразильська мелодія, 1969 Серія про Еміля Боєва           Пан Ніхто, 1967           Що може бути ліпшого за негоду, 1968           Велика нудьга, 1971           Наївна людина середнього віку           Реквієм, 1973           Вмирати - в крайньому випадку, 1976           Тайфуни з лагідними іменами, 1977           Ранок - ще не день, 1981 Дослідження           Чорний роман, 1970.           Дивне це ремесло, 1980.   --------------------------------- Наявні у бібліотеці твори: книга "Пан Ніхто": (djvu) Пан Ніхто; Немає нічого ліпшого за негоду; Велика нудьга; Тайфуни з ніжними іменами. книга "Бразильська мелодія": (fb2) Бразильська мелодія; Інспектор і ніч. книга "Людина повертається з минулого"    
Доступ заборонено: 
Ви повинні увійти або зареєструватися, щоб мати доступ завантажувати файл.

Шкода, що так мало книжок Райнова у бібліотеці. І саме українською. Бо повністю погоджуюсь з попереднім дописувачем - то дві великі різниці.

В далекому минулому (1974 - 1975рік) потрапила мені до рук книжка Богоміла Райнова "Пан Ніхто" (український переклад). Я її прочитав на одному диханні - буквально "проковтнув", і вона мені страшенно сподобалася, і тому через пару років я захотів її перечитати. Але знайдена книжка була вже в російському перекладі. Прочитання її принесло мені страшенне розчарування - бо я не знайшов живої мови, повної дотепних оборотів, не знайшов тої легкої іронічності, що саме і робила книжку такою привабливою.Саме тоді я зрозумів, що цікавою книжку робить не тільки автор, але й перекладач. Шкодую, що не знаю болгарської мови, щоб мати змогу прочитати книжки Богоміла Райнова в оригіналі.